Úvod

Moravskoslezský fotbal. festival

Bílovec – Po tři dny probíhal ve sportovní hale v Bílovci mezinárodní turnaj ve fotbale, kterého se zúčastnilo šestnáct mládežnických týmů z Čech, Slovenska, Polska, Rakouska a Slovinska.

Po odehrání všech šestašedesáti utkání si pohár pro vítěze odvezli mladší žáci slovenského MFK Košice, kteří po boji zdolali ve finále rakouský celek Sturm Graz 5:4 a navázali tak na vítězství svých spoluhráčů z před dvou let.

videoreportáž z www.bilovec.tv
Z bronzových medailí se již radoval český celek, jelikož svěřenci trenéra Kamila Janoška z Opavy porazili ostravský Baník 3:2. Pořadatelé poté vyhlásili také i individuální ocenění, když nejlepším střelcem se stal Jakub Svitko z vítězného celku MFK Košice, nejlepším brankářem byl vyhlášen jeho spoluhráč Marek Kušnír.

Titul nejlepšího obránce získal David Filinský z celku Spišská Nová Ves, nejlepším hráčem se stal Jan Willgruber z rakouského Grazu a celu Fair play si odnesla jediná dívčina na turnaji Mária Mikolájová ze Spišské Nové Vsi.

„Podle mého názoru turnaj splnil všechna očekávání, a to jak po sportovní, tak i po stránce společenské. Zároveň se i domnívám, že byl výbornou konfrontací několika herních stylů, které zde celky z Čech, Rakouska, Slovenska, Polska či Slovinska, předváděly,“ pověděl po skončení finálového boje hlavní organizátor 18. ročníku Moravskoslezského fotbalového festivalu pro kategorii mladších žáků Petr Gelnar.

Konečné pořadí turnaje:

1. MFK Košice (SK)
2. Sturm Graz (A)
3. SFC Opava

4. FC Baník Ostrava, 5. FC Vítkovice, 6. Spišská Nová Ves (SK), 7. MFK Frýdek-Místek, 8. OFS Nový Jičín, 9. Slovan Bratislava (SK), 10. ŠSK Bílovec, 11. Bohemians 1905, 12. Výběr Západoslovenského FZ (SK), 13. Odra Wodzislaw (PL), 14. NK Jarenina (SLO), 15. TJ Svinov, 16. Fotbal Fulnek.

Nejlepší střelec- Sviatko Jakub (MFK Košice)                                                                               Nejlepší brankář - Kušnír Marek (MFK Košice)
Nejlepší obránce - Filinský David (Spišská Nová Ves)
Nejlepší hráč - Willgruber Jan (Sturm Graz)
cena Fair Play - Mikolájová Mária (Spišská Nová Ves)

Z výsledků:

SFC Opava – OFS Nový Jičín 9:0, - MFK Košice 2:5, - ŠSK Bílovec 5:3, - NK Jarenina 5:1, - Výběr ZsFZ 5:1, - Vítkovice 1:1, - Fulnek 12:1.
Baník Ostrava – Frýdek-Místek 5:1, - Wodzislaw 3:1, - Svinov 13:0, - Bohemians 0:2, - Slovan Bratislava 8:0, - Sp. Nová Ves 2:2, - Graz 4:5.

FC Vítkovice – Fotbal Fulnek 11:0, - OFS Nový Jičín 5:4, - MFK Košice 1:5, - Bílovec 4:3, - NK Jarenina 9:2, - Opava 1:1, - Výběr ZsFZ 8:1.
Frýdek-Místek – Baník Ostrava 1:5, - Slovan Bratislava 7:3, - Sp. Nová Ves 2:5, - Graz 1:6, - Bohemians 3:2, - Wodzislaw 7:1, - Svinov 5:0.

OFS Nový Jičín – SFC Opava 0:9, - FC Vítkovice 4:5, - Fulnek 4:3, - Výběr ZsFZ 7:4, - Košice 1:5, - Bílovec 5:3, - NK Jarenina 3:0.
ŠSK Bílovec – Výběr ZsFZ 3:2, - NK Jarenina 8:0, - SFC Opava 3:5, - Vítkovice 3:4, - Fulnek 0:6, - OFS Nový Jičín 3:5, - Košice 3:6.

TJ Svinov – Wodzislaw 0:4, - Bohemians 2:13, - Baník Ostrava 0:13, - Slovan Bratislava 2:7, - Sp. Nová Ves 1:4, - Graz 2:8, - Frýdek-Místek 0:5.
Fotbal Fulnek – FC Vítkovice 0:11, - Výběr ZsFZ 1:7, - OFS Nový Jičín 3:4, - Košice 0:9, - Bílovec 6:0, - NK Jarenina 0:4, - Opava 1:12.

O umístění:
o 15. místo: Fotbal Fulnek – Svinov 3:3 (0:1 na penalty), o 13. místo: NK Jarenina – Odra Wodzislaw 0:2, o 11. místo: Výběr ZsFZ – Bohemians 1905 1:5, o 9. místo: ŠSK Bílovec – Slovan Bratislava 1:3, o 7. místo: MFK Frýdek-Místek – OFS Nový Jičín 2:0, o 5. místo: FC Vítkovice – Spišská Nová Ves 3:1, semifinále: MFK Košice – Baník Ostrava 6:3, SFC Opava – Sturm Graz 0:6, o 3. místo: Baník Ostrava – SFC Opava 2:3, finále: MFK Košice – Sturm Graz 5:4.

Žádné komentáře
 
Design Happy comp ¤ administrace