Úvod

Odchovanec ŠSK v reprezentaci

Na svůj první reprezentační start v kategorii do 21 let se může těšit odchovanec ŠSK Bílovec Lukáš Hejda. Trenér lvíčat Jakub Dovalil totiž sparťanského univerzála povolal na přípravné utkání proti Finsku, která se bude konat v Uherském Hradišti ve středu 3.3.2010. Pro Hejdu, který byl stálým členem mládežnických reprezentačních výběrů již od 15 let, tak může utkání proti severskému soupeři znamenat premiéru v družině Jakuba Dovalila.

Záložník Slovácka Radim Nečas a obránce pražské Sparty Lukáš Hejda jsou nováčky v nominaci jednadvacítky před přípravným utkáním s Finskem, který se uskuteční příští středu v Uherském Hradišti. Trenér Jakub Dovalil může také využít Čechokanaďana Jacoba Lenského z nizozemského Utrechtu, který minulý měsíc dostal povolení od FIFA startovat za českou reprezentaci.
Lensky už byl loni v listopadu s týmem při kvalifikaci v Severním Irsku, ale tehdy ještě hrát nemohl, nyní už jeho startu nic nebrání.

Volno naopak dostali klíčoví obránci Marek Suchý s Ondřejem Mazuchem a první brankář Tomáš Vaclík. "Suchý bojuje o místo v sestavě ve Spartaku Moskva, Mazucha čeká drobná operace kvůli zánětu na dásni. A Vaclík odchytal v minulém roce všechno, takže potřebujeme vidět v akci i jiné hráče," řekl Dovalil na dnešní tiskové konferenci.

Proti Finům bude zkoušet prakticky úplně novou obranu, poprvé v ní můžou nastoupit Lensky s Hejdou, jediný start má také Miroslav Štěpánek, který čeká na šanci v Hamburku. "V obraně to bude tak trochu neznámá, ale zápas má přípravný charakter, takže to bude užitečná zkouška. To se týká třeba i Nečase, jehož jsme chtěli vyzkoušet už dřív," uvedl Dovalil.

Utkání s Finskem bude pro jednadvacítku prvním a zároveň posledním startem před pokračováním evropské kvalifikace, v níž jsou Češi bez ztráty bodu ve skupině před Islandem a Německem a jediná výhra z posledních tří zápasů jim zajistí účast v baráži o postup na ME.

"Finsko nebude žádný lehký sparingpartner, bylo na posledním mistrovství Evropy a také v kvalifikaci si vede dobře, i když těsně prohrálo s Nizozemskem a Španělskem," uvedl Dovalil. Jeho tým se po utkání znovu sejde až v srpnu, kdy v kvalifikaci hostí San Marino, v září pak Německo a Island.

Zápas mezi českou a finskou jednadvacítkou začne příští středu v Uherském Hradišti v 17:00.

Nominace reprezentace do 21 let

Brankáři:
Jan Hanuš (FC Hlučín)
Marek Štěch (West Ham United)

Obránci:
Lukáš Hejda (Sparta Praha)
Ondřej Čelůstka (US Palermo)
Jan Lecjaks (Viktoria Plzeň)
Jacob Lensky (FC Utrecht)
Miroslav Štěpánek (Hamburger SV)

Záložníci:
Bořek Dočkal (Slovan Liberec)
Marcel Gecov (Slovan Liberec)
Tomáš Hořava (Sigma Olomouc)
Jan Kovařík (Baumit Jablonec)
Lukáš Mareček (Anderlecht Brusel)
Radim Nečas (1. FC Slovácko)
Martin Zeman (Sparta Praha)

Útočníci:
Libor Kozák (Brescia Calcio)
Tomáš Pikhart (Baumit Jablonec)
Jan Vošahlík (Baumit Jablonec)
Michael Rabušic (1. FC Brno)
Žádné komentáře
 
Design Happy comp ¤ administrace